Loading...
  • 5.0/5.0
  • (2 نظرات)
  • تعداد قسمت 1
  • مدت زمان 00:41:27
  • انتشار 1403/03/06
  • آخرین ویرایش 1403/03/06

حدیثه مبارکی

مدرس دانشسرا

آموزش هدف گذاری واقع بینانه

  • 5.0/5.0
  • تعداد مهارتجو 1
  • آخرین ویرایش 1403/03/06
  • انتشار 1403/05/04

توضیحات آموزش هدف گذاری واقع بینانه

انسان همیشه درصدد است تا بتواند به هر آنچه که فکر می کند و در وجود خود به آن تمایل و علاقه نشان می دهد، برسد. این میل طبیعی در یک انسان می باشد، خواه این تمایل و خواسته یک امر مادی باشد خواه معنوی. در این حین انسان از وجود قدرتی در خود به نام عقل و اندیشه باخبر شده و برای رفع نیاز و خواسته خود بطور جدی و مشتاقانه وارد عمل می شود. تجربه هزاران ساله زندگی انسان روی زمین نشان می دهد که معمولا انسان ها بطور درست و صحیح به خواسته ها و اهداف خود نمی رسند. انسان برای رسیدن به خواسته های خود باید با برنامه ای منظم و مدون پیش رود اما قبل از این مطالب، مهم ترین مطلب این است که آیا اصلا هدف یا اهداف ما آدم ها بطور درست و صحیح، انتخاب شده اند؟ در آموزش هدفگذاری واقع بینانه به این مطلب خواهیم پرداخت.انسان و هدفگذاری واقع بینانهبا توجه به تغییرات روز افزون جامعه بشریت در همه ابعاد آن، این مطلب که هر کسی به عنوان یک انسان بداند و درک کند...
انسان همیشه درصدد است تا بتواند به هر آنچه که فکر می کند و در وجود خود به آن تمایل و علاقه نشان می دهد، برسد. این میل طبیعی در یک انسان می باشد، خواه این تمایل و خواسته یک امر مادی باشد خواه معنوی. در این حین انسان از وجود قدرتی در خود به نام عقل و اندیشه باخبر شده و برای رفع نیاز و خواسته خود بطور جدی و مشتاقانه وارد عمل می شود. تجربه هزاران ساله زندگی انسان روی زمین نشان می دهد که معمولا انسان ها بطور درست و صحیح به خواسته ها و اهداف خود نمی رسند. انسان برای رسیدن به خواسته های خود باید با برنامه ای منظم و مدون پیش رود اما قبل از این مطالب، مهم ترین مطلب این است که آیا اصلا هدف یا اهداف ما آدم ها بطور درست و صحیح، انتخاب شده اند؟ در آموزش هدفگذاری واقع بینانه به این مطلب خواهیم پرداخت.

انسان و هدفگذاری واقع بینانه


با توجه به تغییرات روز افزون جامعه بشریت در همه ابعاد آن، این مطلب که هر کسی به عنوان یک انسان بداند و درک کند که اولا کیست؟ دوما در کجای این کره زمین قرار دارد در واقع نقش خود را بداند، سوما چه ابزارهایی در اختیار دارد و در آخر با همه این مواردی که عنوان شد، هدف خود را در این زندگی به چه صورت و چگونه انتخاب کند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

پیشرفت با هدفگذاری واقع بینانه


در هر کدام از مطالبی که در بالا عنوان کردیم، به جرات می توان گفت که می شود درباره اش مدت ها صحبت و تبادل نظر کرد. اگر بخواهیم درباره عنوان این دوره که آموزش هدفگذاری واقع بینانه نام نهاده ایم، به بحث بپردازیم، باید دقت داشته باشیم که اصل کلمه هدف و مفهوم آن را به خوبی درک کرده باشیم. ذکر این نکته بسیار ضروری می باشد که هر فردی که بدون هدف باشد، در این جهانی که دارای نظم و هدف است، قطعا با مشکلات عدیده ای روبرو خواهد شد. پس می بایست که هر انسانی که زنده است و از اکسیژن هوا استفاده می کند، برای پیشرفت در همه حوزه های زندگی خود اعم از مادی و معنوی و بهتر شدن حال خود و در ادامه انتقال این حال خوب خود به دیگران، برای خود دارای هدفی مشخص باشد.

چرا آموزش هدفگذاری واقع بینانه را نگاه کنیم؟


معیارهای مختلفی برای انتخاب اهداف وجود دارند. همه آن ها صحبت از یک اصل به میان می آورند، آن هم زندگی کردن در این دنیا با احساسی همراه با آرامش و شادی. در این دوره که به عنوان آموزش هدفگذاری واقع بینانه می باشد، پس از بررسی چرایی هدفگذاری، به طرح مباحث جامع تر و کاربردی تری برای رسیدن به نتیجه های بهتر می پردازیم. قطعا در هر مطلب آموزشی، نکته های قابل تاملی وجود دارد. این دوره که به عنوان آموزش هدفگذاری واقع بینانه نامگذاری شده است، سعی دارد تا با مثال هایی کاربردی و ملموس و با رعایت نکات علمی، مطالب مفید و قابل اجرا و کاربردی تر بهتری و بیشتری در سطح زندگی انسان ها به وجود آورد.

قسمت های آموزش هدف گذاری واقع بینانه

1 - هدف گذاری واقع بینانه

00:41:27

سوالت را بپرس ...